Obrázok článku: Podľa čoho vybrať veľkosť a tuhosť matraca?

Podľa čoho vybrať veľkosť a tuhosť matraca?

Rozmýšľate nad kúpou nového kvalitného matraca? Prvými otázkami, ktoré odporúčame položiť si hneď v úvode, je veľkosť a tuhosť matraca. Oba parametre totiž ovplyvňuje viacero faktorov. Prinášame vám prehľad tipov a rád, v ktorých nájdete množstvo odpovedí na najčastejšie otázky týkajúce sa veľkosti a tuhosti matracov.

Existuje „vhodná veľkosť“ matraca?

Štandardná veľkosť matraca pre pár je 180×200 cm. Matrac s týmito rozmermi si volí takmer každá dvojica s výškou do 175 cm. Vyššie páry by mali uvažovať nad matracom, ktorý bude o čosi dlhší. Odborníci radia, že matrac by mal byť približne o 25 cm dlhší ako vy. U nás vo Westieri máte možnosť prispôsobiť veľkosť matrac svojím potrebám. Zvoliť si tak môžete napríklad atypický matrac s veľkosťou 180×210 cm. Poraďte sa s nami a doprajte svojmu telu primeraný luxus.

Čo sa týka šírky matraca, väčšina zákazníkov je spokojná s 90 centimetrovým matracom na lôžko. Ak chcete svojmu telu dopriať viac priestoru, na výber máte aj širší matrac s rozmermi 100×200 cm. Pri menších matracoch je rozdiel vo veľkosti citeľný a ak by sme vám mohli poradiť, takéto ukrajovanie si neodporúčame. Viacerí klienti, ktorým to dispozícia spálne dovolí, hľadajú luxusné riešenie s nadštandardne veľkými rozmermi. Keďže matrace vyrábame ručne a na mieru, radi vám ušijeme aj vaše osobné „letisko“.

Vo Westieri vyrábame matrace tradičnou technológiou.

Jeden alebo dva samostatné matrace

Každý pár má možnosť zvoliť si, či uprednostní jeden väčší kus matraca, alebo dva samostatné matrace. Kým jeden kus je cenovo výhodnejší a estetickejší, dva matrace sú o čosi praktickejšie. Ak vám nevyhovuje stredový predeľ, topper na vrchu matracov je ideálnym riešením tohto nedostatku. V prípade, že máte záujem o posteľ s nadštandardnými rozmermi, v takomto prípade jednoznačne odporúčame dva kusy matracov. Ich praktické využitie a jednoduchšia manipulácia v tomto prípade vyhráva nad všetkými ostatnými výhodami.

Čo chcete vs. čo môžete mať

Jedna vec je, čo by ste si radi dopriali, no druhá vec je, čo vám vaša izba dovolí. Dispozícia spálne, umiestnenia nábytku, nočných stolíkov či truhlíc značne ovplyvňuje aj výber postele a matraca. Ak sa chcete vyhnúť zakopávaniu o posteľ a boľavým malíčkom, priestor medzi stenou a posteľou by mal byť na každej strane minimálne 0,6 m, no na základe našich skúseností odporúčame klientom zachovať väčšie medzery. Postele z dielne Westieri majú oblé rohy a sú položené na nožičkách. Vďaka tomu sa síce boľavým malíčkom vyhnete, no stále je potrebné myslieť aj na dispozíciu spálne. Dajte si pozor, aby vaša izba nevyzerala stiesnene.

Tuhosť matraca je individuálna vec

Druhou dôležitou vlastnosťou matraca, ktorej odporúčame venovať dostatočnú pozornosť, je tuhosť matraca. Niektorí klienti majú od začiatku jasnú predstavu o svojich preferenciách. Väčšina mužov v mladšom a strednom veku uprednostňuje matrac Firm, resp. Extra Firm a žiadny iný. Starší ľudia a ženy naopak preferujú matrace Medium.

Výber tvrdosti matraca je ovplyvnený najmä váhou a stavbou tela, prípadne polohou, v ktorej v noci spíte. Tvrdosť matraca Westieri si môžete prispôsobiť a v priebehu výroby dokonca meniť. Vieme, že ide o kus nábytku, ktorý vám bude slúžiť desiatky rokov, preto nám na výsledku a vašej spokojnosti záleží.

Správne nastaveným pružením vyriešime aj váhový rozdiel partnerov. Ak uprednostňujete rôznu tuhosť matraca, nemusíte sa prispôsobovať. Doprajte si to, čo vám naozaj vyhovuje. Ako? Pri ručnej výrobe môže byť jedna polovica matraca Medium a druhá napríklad Extra Firm.

Ak máte zdravotné problémy a potrebujete matrac so špecifickými vlastnosťami, obráťte sa na nás. Vo Westieri dokážeme ušiť aj extra mäkký alebo extra tvrdý matrac, čo je jedna z výnimočných služieb, ktorú ponúkame.

Zobúdzajte sa s úsmevom

Veľkosť a tuhosť matraca, kvalita materiálu či zariadenie spálne. Dôležité faktory, na ktoré je dobré myslieť pred definitívnym rozhodnutím. Nekupujte zbytočne krátky alebo mäkký matrac, ktorý vám nebude slúžiť dlhodobo. Na základe postavy a preferencií vám odporučíme vhodné riešenie a ak si izbu zariaďujete sami, radi vám poradíme aj s vizualizáciou a zasadením postele do reálneho prostredia. Dbajte na dobrý spánok a zobúdzajte sa s úsmevom.