Každý jeden zo spomínaných materiálov má svoju funkciu, ktorá zohráva významnú úlohu na ceste za zdravým a komfortným spánkom. Kladieme dôraz na to, aby sme vo výrobe používali iba tú najvyššiu kvalitu.

1. Bavlna a ovčia vlna

Patria medzi základné materiály, ktoré používame vo výrobe. Ich najväčšími devízami sú mäkkosť a priedušnosť. Bavlna dokáže ľahko absorbovať vlhkosť, čo oceníte najmä v teplých letných mesiacoch. Rovnako priedušná a zdravá je aj ovčia vlna. V lete telo príjemne ochladí, v zime zahreje. Tieto materiály sa, okrem iného, vyznačujú tiež vysokou pružnosťou a najmä trvácnosťou.

 

2. Konská hriva

Stretnete sa aj s označením konský vlas. Tento materiál sa vyznačuje prirodzene vysokou odolnosťou a, rovnako ako bavlna či ovčia vlna, aj priedušnosťou. Za tú vďačí dutej štruktúre svojich vlákien, ktorá pomáha efektívne odvádzať vlhkosť preč z tela a matraca. Váš spánok tak bude zdravší a vy sa budíte oddychnutí a čerství. Konskú hrivu používame v našich luxusných matracoch Caravaggio a Rembrandt.

 

3. Hodváb

Korene využitia hodvábu siahajú až do Číny 13. storočia. Ide o jedno z najstarších vláken, ktoré ľudstvo pozná a svoje kvality si drží dodnes. Je cenený najmä pre svoje termoregulačné vlastnosti, keďže v zime telo príjemne zahreje a v lete od neho zasa efektívne odvádza teplo preč. Dokonale absorbuje vlhkosť, nadmerné potenie pri spánu teda nehrozí.

 

4. Kašmír

Kašmír je ozajstným synonymom luxusu. Neopísateľne príjemný na dotyk, nemalou mierou sa podieľa na komfortnom spánku. Je prirodzene priedušný, čiže pomáha odvádzať vlhkosť preč z tela spiaceho, čím bráni jeho prehrievaniu, alebo v zime zbytočnému poklesu teploty. Má vynikajúce hypoalergénne vlastnosti, čo ocenia ľudia s citlivou pokožkou, alergiami, alebo dýchacími problémami.

 

5. Vlna z alpaky

Jeden z tých exotickejších prírodných materiálov, ktoré používame pri výrobe našich luxusných matracov. Rovnako ako kašmír či hodváb je skvelá na dotyk, telo doslova pohladí. Okrem toho sa vyznačuje prirodzenými anti-alergickými vlastnosťami. Ide teda o vhodnú voľbu ľudí s citlivou pokožkou, alebo rôznymi respiračnými ťažkosťami. Okrem toho je vlna z alpaky elastická, vodeodolná a najmä trvácna.

 

6. Mohérova vlna

Tento materiál sa vyrába zo srsti angorskej kozy. Je charakteristický mimoriadne odolnosťou, čím významne pomáha predlžovať trvácnosť matraca. Mohérova vlna je na rozdiel od tej ovčej mäkkšia, lesklejšia a luxusnejšia na dotyk. Dokáže perfektne regulovať teplotu tela spiaceho človeka, čo je dôležité ku zdravému a komfortnému spánku počas celého roka.

 

7. Prírodný latex

Vyznačuje sa perfektnou bodovou elasticitou, čo znamená, že pri spánku poskytuje ideálnu oporu každej časti tela. Prírodný latex je mäkký avšak elastický, pomáha uvoľňovať tlakové body, čo ocenia najmä ľudia, ktorí sa zvyknú budiť s bolesťami chrbtice či krížov. Okrem toho má prirodzené antimikrobiálne vlastnosti, odoláva plesniam a roztočom a pomáha udržiavať čistý vzduch v miestnosti. Je perfektne priedušný a efektívne reguluje teplotu tela.