Viete na čom spíte?

V posteli strávime tretinu nášho života. U nás vo Westieri si myslíme, že je dôležité vedieť, z akých materiálov je vyrobený matrac, na ktorom spíte. Mal by byť čo najkvalitnejší a prirodzený pre vaše telo. Práve preto sme sa už od samého začiatku značky špecializovali na výrobu luxusných matracov z prírodných materiálov.

Prírodné matrace Westieri

Bavlna

Hodváb

Kašmír

Konská hriva

Alpaka

Mohér

Ovčia vlna

Bavlna

Bavlna je mäkká, trvanlivá a vysoko absorbčná, vďaka čomu pri spánku veľmi efektívne odsáva vlhkosť z tela. Redukuje teplotu pri vyparovaní a vytvára hygienické prostredie na spanie.

Hodváb

Hodvým je jedným z najstarších textilných prírodných vlákien v histórii ľudstva. Dlhé storočia patril medzi luxusné tkaniny. Absorbuje vlhkosť, a preto v lete chladí a v zime zase hreje.

Kašmírska vlna

Kašmírska vlna je veľmi dobrá na dotyk, silná, ľahká a mäkká. Kašmírske ovce produkujú dve vrstvy vlny: vnútornú, teda mäkkú, luxusnú a bohatšiu na dotyk. Vonkajšia vrstva je rovná, tvrdšia a trvácna, preto sa v matracoch používa ako vnútorný izolant

Konská hriva

Konská hriva je prírodný materiál, ktorý má extrémnu trvácnosť. Vďaka dutej štruktúre vlákna skvele odvádza vlhkosť z tela. Poskytne vám zdravší a čerstvejší spánok.

Vlna z alpaky

Vlna alpaka je prirodzene vodeodolná, mäkká, elastická a trvácna. Neobsahuje lanolín, a preto je hypoalergénna. Ak si želáte absolútny luxus, vlna alpaka vám ho poskytne.

Mohér

Srsť z Angorskej kozy “mohér” je trvanlivý a odolný. Jedna z najlepších výplní do prírodných matracov je tiež skvelým regulátorom teploty. Na rozdiel od vlny z ovce je však mäkkší a oveľa luxusnejší na dotyk.

Ovčia vlna

Ovčia vlna je známa pre schopnosť zahriať a zároveň regulovať teplotu tela pri spánku. Prírodný materiál z našich zdrojov je pružný a trvácny, ideálny na výrobu matracov najvyššej kvality.