Viete na čom spíte?

V posteli strávime tretinu nášho života. U nás vo Westieri si myslíme, že je dôležité vedieť, z akých materiálov je vyrobený matrac, na ktorom spíte. Mal by byť čo najkvalitnejší a prirodzený pre vaše telo. Preto sa už od samého začiatku značky špecializujeme na prírodné matrace.

bavlna

Bavlna

prírodné materiály hodváb

Hodváb

prírodné matrace kašmírska vlna

Kašmír

prírodné matrace konský vlas

Konská hriva

vlna z alpaky

Alpaka

prírodné materiály mohér

Mohér

prírodné materiály ovčia vlna

Ovčia vlna

prírodné matrace bavlna

Bavlna

Bavlna je mäkká, trvanlivá a vysoko absorbčná, vďaka čomu pri spánku veľmi efektívne odsáva vlhkosť z tela. Redukuje teplotu pri vyparovaní a vytvára hygienické prostredie na spanie.

Hodváb

Hodváb je jedným z najstarších textilných prírodných vlákien v histórii ľudstva. Dlhé storočia patril medzi luxusné tkaniny. Absorbuje vlhkosť, a preto v lete chladí a v zime zase hreje.

prírodné materiály hodváb
prírodné matrace kašmírska vlna

Kašmírska vlna

Kašmírska vlna je veľmi dobrá na dotyk, silná, ľahká a mäkká. Kašmírske ovce produkujú dve vrstvy vlny: vnútornú, teda mäkkú, luxusnú a bohatšiu na dotyk. Vonkajšia vrstva je rovná, tvrdšia a trvácna, preto sa v matracoch používa ako vnútorný izolant

Konská hriva

Konská hriva je prírodný materiál, ktorý má extrémnu trvácnosť. Vďaka dutej štruktúre vlákna skvele odvádza vlhkosť z tela. Poskytne vám zdravší a čerstvejší spánok.
prírodné matrace konský vlas
vlna z alpaky

Vlna z alpaky

Vlna alpaka je prirodzene vodeodolná, mäkká, elastická a trvácna. Neobsahuje lanolín, a preto je hypoalergénna. Ak si želáte absolútny luxus, vlna alpaka vám ho poskytne. Je ideálna pre prírodné matrace.

Mohér

Srsť z Angorskej kozy “mohér” je trvanlivý a odolný. Jedna z najlepších výplní do prírodných matracov je tiež skvelým regulátorom teploty. Na rozdiel od vlny z ovce je však mäkkší a oveľa luxusnejší na dotyk.

prírodné materiály mohér
prírodné materiály ovčia vlna

Ovčia vlna

Ovčia vlna je známa pre schopnosť zahriať a zároveň regulovať teplotu tela pri spánku. Prírodný materiál z našich zdrojov je pružný a trvácny, ideálny na výrobu matracov najvyššej kvality.