Obrázok článku: 4 rady, ako sa správne starať o luxusný matrac

4 rady, ako sa správne starať o luxusný matrac

Aby vám luxusné matrace spoľahlivo slúžili dlhé roky a pravidelne prinášali dokonalý spánok, je potrebné sa o ne dôkladne starať. Pokiaľ aj vlastníte kvalitný matrac, no nestaráte sa oň, jeho vlastnosti sa budú časom zhoršovať a vy čoskoro zistíte, že si zrazu musíte kúpiť nový.

My vám našťastie prichádzame na pomoc a ponúkneme vám 4 overené rady, ako sa správne starať o matrac, ako vyčistiť matrac a ako správnou starostlivosťou predĺžiť jeho životnosť.

 

1. Pravidelne otáčanie matracu

Pokiaľ spíte na obojstrannom matraci, akými sú napríklad aj naše kvalitné matrace Westieri, odporúčame vám ich pravidelne otáčať aj napriek tomu, že pružiny vnútri sú kvalitné a majú dlhú životnosť. Takéto otáčanie vedie k dlhšej životnosti, rovnomernému opotrebovaniu a takisto aj k zlepšeniu hygienických podmienok vo vnútri vášho luxusného matracu. Roztoče v posteli sa tak poľahky môžu stať minulosťou a váš spánok bude zdravší.

Niektoré kvalitné matrace Westieri majú dokonca letnú a zimnú stranu a ich otáčanie má tak zmysel nielen kvôli vyššie uvedeným benefitom, ale aj z hľadiska ročného obdobia. Frekvenciu otáčania často zistíte napríklad z odporúčaní výrobcu.

 

2. Profesionálne čistenie

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyčistiť matrac, no tepovanie matracov by medzi nimi byť nemalo. Neodporúčame to najmä preto, lebo si svoj kvalitný matrac môžete poľahky  znehodnotiť. Keďže je vyrobený z prírodných materiálov, majú vysokú schopnosť absorbovať vodu a správajú sa teda ako špongia. Váš luxusný matrac tak tepovaním môže nasať vodu, a to rozhodne nechcete.

Ako teda vyčistiť matrac? Spôsob čistenia je dôležité prispôsobiť hlavne typu materiálu, z ktorého je vyrobený. Najlepšou voľbou bude nechať túto činnosť na profesionálov, ktorí s ňou majú skúsenosti. Súčasťou ponuky Westieri je aj služba Čistenie matracov, vďaka ktorej bude váš matrac čistý aj bez vašich starostí. 

Máte záujem o viac informácií? Kontaktujte nás a my vám váš matrac vrátime čistý ako v deň, keď ste si ho zakúpili.

 

3. Používanie topperov alebo chráničov

Jednou z rozumných možností, ako sa správne starať o matrac, môže byť používanie topperov, chráničov a poťahov na matrac.

Topper je povrchový matrac, ktorý ten hlavný chráni a zmäkčuje. Okrem toho odvádza vlhkosť a perfektne reguluje teplotu. Toppery sú neoddeliteľnou súčasťou sortimentu Westieri.

Pokiaľ ste sa rozhodli zakúpiť svoj luxusný matrac bez vyššie spomenutej ochrany, ďalšou voľbou môže byť chránič. Nezabúdajte ani na poťah na matrac, ktorý takisto ponúka nielen skvelé vlastnosti, ale matrac aj spoľahlivo ochráni pred špinou a poškodením. 

 

4. Každodenné vetranie

Možno ste o tom nevedeli, no pokiaľ doma pravidelne nevetráte, môže to mať nepriaznivý vplyv aj na váš matrac. Matrace Westieri sú stopercentne prírodné a okrem pružín je všetko ostatné vyrobené z prírodných materiálov. Preto vám odporúčame vždy vyvetrať, a to minimálne ráno. Vlhkosť, ktorá sa v noci vytvorila, sa tak vetraním odstráni.

Každodenným vetraním znížite riziko vzniku plesní a zamedzíte rozmnoženiu roztočov v posteli. Okrem toho vytvoríte ideálnejšie podmienky pre spánok, vďaka čomu tak budete spať kvalitnejšie, lepšie a zdravšie.

 

Tak to boli 4 rady, ako sa správne starať o svoj luxusný matrac. Pokiaľ máte viac otázok, navštívte nás v našich showroomoch v Bratislave a v Prahe alebo nám jednoducho napíšte či zavolajte. A pamätajte – mať kvalitný matrac neznamená to, že sa oň nemusíte starať.