Obrázok článku: Všetko o pružinách v našich matracoch

Všetko o pružinách v našich matracoch

Kvalitný pružinový matrac je na nezaplatenie. Základom všetkých matracov Westieri sú pružiny. Tieto taštičkové pružiny vyrobené z nehrdzavejúcej vanádiovej ocele poskytujú niekoľko úrovní tuhosti, vďaka čomu vám dokážeme priniesť dokonalý spánok na mieru.

V tomto článku si o nich niečo povieme a pozrieme sa na to, ako poskytnú kvalitnú oporu tela počas spánku a postarajú sa o spoľahlivé držanie váhy tela.

Akú tuhosť pružiny zvoliť?

Pružiny v našich matracoch sú jednotlivo balené do textilných „taštičiek“. V závislosti od ich tuhosti získava produkt svoje jedinečné charakteristiky. Vo Westieri vám ponúkneme na výber zo 4 dostupných tuhostí pružín:

  • Soft – mäkké
  • Medium – stredne tvrdé
  • Firm – tvrdé
  • Extra firm – extra tvrdé

V niektorých matracoch z našej ponuky, akými sú napríklad Bedis, Susan či Rembrandt nájdete aj micro HD pružiny s tabletovým tvarom. 

Ich celkový počet v matraci sa líši podľa jeho typu a veľkosti. Poďme sa teraz pozrieť na to, akú tuhosť pružiny zvoliť.

To, aký tvrdý bude váš pružinový matrac, závisí od tuhosti taštičkových pružín, ktoré sú v ňom použité. Správny výber by mal byť založený na vašich osobných preferenciách, ale aj na zdravotnom stave, veku, hmotnosti či dokonca obľúbenej polohe spánku.

Hmotnosť a vek

Pokiaľ máte vyššiu hmotnosť, vyberajte z tuhostí Firm alebo Extra firm. Takýto matrac vám poskytne dostatočnú oporu pre kvalitný spánok. Stredne tvrdé a tvrdé matrace odporúčame aj malým deťom a tínedžerom. Nižšiu tuhosť pružín, Medium alebo dokonca Soft, zvoľte napríklad s pribúdajúcim vekom, avšak vždy myslite ako na svoje pohodlie, tak aj zdravotný stav.

Poloha spánku

A čo poloha spánku? Každý z nás spí inak, preto je dôležité na túto skutočnosť pri výbere myslieť. Pokiaľ spíte na chrbte, vyššia tuhosť bude skvelou voľbou. Stredne tvrdé pružiny zas poskytnú perfektné obopnutie kriviek tela v prípade, že spávate na boku. Pritvrdý matrac vaše telo nekopíruje a vytvára tlakové body, ktoré môžu viesť k nepríjemným bolestiam chrbta, krku či ramien. Aj preto sú osobné preferencie pri výbere jedným z najdôležitejších faktorov.

To platí aj v prípade, že ste sa s polovičkou rozhodli pre spoločný matrac. Vo Westieri dokážeme nakombinovať pružinový matrac tak, aby obsahoval rozdielne typy tuhosti pružín. Je veľmi dôležité, aby sa pohodlne spalo obom a aby sa v tomto partneri neprispôsobovali jeden druhému.

Navštívte náš showroom

Pružinové matrace ponúkajú viacero tuhostí, vďaka čomu si každý nájde ten svoj. Tie z ponuky Westieri sú navyše kvalitné a sú zárukou perfektnej trvácnosti.

Keďže spánkom trávime naozaj mnoho času a má priamy vplyv na náš život, výberu toho správneho matraca je najlepšie venovať dostatok času a energie.

Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, pozývame vás do našich showroomov v Bratislave alebo Prahe, kde si matrace Westieri môžete vyskúšať na vlastnej koži. Navštívte nás alebo nám napíšte a doprajte si spánok, ktorý si zaslúžite!