Obrázok článku: Ako vybrať kvalitný matrac?

Ako vybrať kvalitný matrac?

Vo firme Westieri si myslíme, že tak, ako je dôležitý výber kvalitného auta či dovolenky, je to aj s výberom matracov. Dobrý a zdravý spánok je základom, najmä, ak máte stresovú či záťažovú prácu, sedíte hodiny pre laptopom alebo trpíte bolesťami chrbta. Ako vybrať kvalitný matrac a orientovať sa v širokej ponuke je časovo náročnejšie, a preto sme pre vás pripravili niekoľkov tipov. Základnou filozofiou pri výbere kvalitného matraca je obozretnosť a selekcia tých správnych materiálov a spôsobu výroby.

Prírodné materiály matracov

Najdôležitejšie faktory pri výbere matraca sú kvalitná povrchová látka a materiál, ktorý je vo vnútri. Vo firme Westieri využívame len prírodné materiály pre výrobu kvalitných matracov, medzi ktoré patrí alpaka, bavlna, konská hriva, ovčia vlna, hodváb, mohér, či kašmírska vlna. O niektorých prírodných materiáloch by sme vám chceli povedať viac. Mohér, čiže srsť z angorskej kozy, je veľmi dobrá pre trvácnosť matraca, nakoľko je nepreležateľná. Ďalším top prírodným materiálom je konský vlas, ktorý je dutý a odvádza vlhkosť. Nemenej dôležitým materiálom je vlna s bavlnou. Vlna alpaka je jednou z najkvalitnejších vĺn na svete, práve pre jej tepelné a izolačné vlastnosti. Z toho dôvodu je pri obojstranných matracoch Westieri používaná na zimnej strane matraca, aby užívateľa hriala. Letná strana je zakončená hodvábom, ktorý je veľmi dobrý, pretože odvádza teplo preč od užívateľa. Povrchové látky matracov Westieri sú zo 100% bavlny alebo damašskej plachty. Trvácnosť matracov ovplyvňuje topper, teda povrchový matrac, ktorý matrace chráni a zjemňuje ten spánok.

Taštičkové pružiny

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere matraca je to, aby sa prispôsobil vám a nie vy matracu. Základom našich matracov sú taštičkové pružiny, ktorých používame od 1000 – 7000 kusov, v závislosti od typu matraca. Vyrobené sú z vanádiovej ocele, ktorá nehrdzavie, a preto na tieto pružiny vieme dať doživotnú záruku. Každá pružina je zabalená samostatne, čím zaručíme veľmi kvalitný výsledok matraca a prispôsobenie vášmu telu, keď spíte. Napríklad, v matraci Rembrandt sa nachádza 5600 taštičkových pružín, taktiež aj HD pružiny, ktoré chrbticu dostanú do tej správnej polohy. Váha tela smeruje na veľké pružiny a chrbtica na malé. Perfektne a zdravo sa vyspíte!

Prievdzušnosť

Základom kvalitného a zdravého spánku je to, aby bol matrac prievzdušný a aby sa vňom nevytvárala vlhkosť. Aby matrace Westieri dýchali, umiestnili sme okolo nich bočnú membránu a vlnu. Práve prírodný materiál konský vlas je v tomto prípade veľmi podstatný. Používame ho, aby matrac mohol dýchať, a aby tam nevznikali žiadne plesne alebo iné mikroorganizmy, ktoré potrebujú vlhké prostredie. To by nám už len pri spánku chýbalo!

Výber kvalitného matraca je dlhodobá investícia, a preto odporúčame kvalitný a premyslený výber, keďže investujete do vlastného zdravia. Ak sa vám matrace Westieri zapáčili, kontaktujete nás alebo ich otestujte v našom showroome v OD LightPark.

Zaujali vás naše tipy ako vybrať kvalitný matrac?

Zdieľajte ich s tými, ktorí ich potrebujú. Kvalitný matrac je základ spokojného života. Články na blogu o dobrom spánku pripravujú naši anjeli strážni vášho spánku.