Obrázok článku: Trendy v interiérovom dizajne spální na rok 2021

Trendy v interiérovom dizajne spální na rok 2021

Rozmýšľate nad zariadením novej spálne alebo chcete dať tej aktuálnej nový dych? Sú veci, na ktoré odporúčame myslieť už pred kúpou postelí, matracov alebo doplnkov. Kým v poslednom období sa do popredia dostáva minimalizmus, spálne ostávajú vaším kráľovstvom a je dôležité, aby ste si vybrali takú posteľ a matrac, ktorá je najvhodnejšia pre vaše telo a životný štýl. Vo Westieri podporujeme indivitualitu a výrobu na mieru, spísali sme však niekoľko trendov, ktoré dlhodobo sledujeme v dizajne postelí a matracov. Veríme, že vám naše odporúčania uľahčia výber. S tým vám najradšej pomôžeme, preto nás neváhajte navštíviť v showroomoch Westieri.

Aké budú trendy v interiérovom dizajne spální na rok 2021?

1. Udržateľné materiály

To, že prírode dalo ľudstvo zabrať, je známy fakt. V roku 2021 bude aj odvetvie interiérového dizajnu používať nové a inovatívne materiály, ktoré budú jedinečné svojou udržateľnosťou.

Výroba produktov z prírodných materiálov je jeden z pilierov, na ktorom staviame aj my vo Westieri. Vo vašej spálni tak môže dominovať krásna posteľ z masívu či matrac z prírodných materiálov.

Trendy v interiérovom dizajne spální_udrzatelne materialy

2. Postele – investícia, pri ktorej sa neoplatí šetriť

Postele nepatria do skupiny položiek, ktoré budete meniť každý rok. Budú vám slúžiť desiatky rokov,  a preto nepoľavujte zo svojich nárokov. Takéto návyky si uvedomujú aj dizajnéri, ktorí pre spálne bytov a domov navrhujú kúsky, ktoré by sa nestratili ani v nejednom luxusnom hoteli.

Aj našim dizajnérom záleží na kvalite, ako aj na spokojnosti zákazníkov. Želáte si masív alebo kov? Moderný alebo klasický štýl? V našej ponuke zaručene nájdete posteľ, ktorá vám padne do oka. Okrem rôznych čiel postelí a ich rôznorodného dizajnu, máte u nás možnosť vybrať aj ďalšie prvky. Často kladenou otázkou zákazníkov je výška nožičiek. Vo Westieri ponúkame dva varianty. Na výber máte posteľ s miniatúrnymi nožičkami, ktoré eliminujú tvorbu prachu, alebo posteľ s 10 centimetrovými nožičkami, pod ktoré sa bez problémov zmestí robotický vysávač.

3. Úložné priestory nad zlato

Spojenie kvality a praktického využitia bude ďalším z trendov interiérového dizajnu spální. Minimalistické a jednoduché byty idú doslova „na dračku“ a úložný priestor má cenu zlata. Nábytok má byť štýlový, no praktický. A to platí aj pre postele. Ak ste zástancom tradičných postelí, ktoré viete otvoriť jednoduchým zdvihnutím, poteší vás naša posteľ ottoman. Ak sú pre vás lepšie a zaujímavejšie jedna či dve zásuvky po bokoch postele, zvoliť si môžete storage bed. Každá z nich vyniká niečím iným, záleží preto iba od vášho vkusu, čo si vyberiete.

V prípade, že vám úložný priestor v posteli nebude postačovať a chceli by ste vo svojej spálni zvýrazniť pocit prepychu, u nás máte možnosť zaobstarať truhlice vyrobené na mieru. Truhlice farebne zladené s posteľou, ktorých vrchná časť je v štýle čela postele, oživia spálňu. Keďže truhlice vyrábame z masívneho dreva, okrem skrášlenia interiéru a vytvorenia úložného priestoru, môžu v prípade menších spální poslúžiť aj ako náhrada stoličky. Praktické? Jednoznačne.

Trendy v interiérovom dizajne spální_ulozne priestory

4. Prírodné matrace a tuhosť na mieru

Prírodné matrace s taštičkovými pružinami majú v porovnaní s penovými dlhšiu trvácnosť a nevyležia sa. Základom úspechu sú ich prírodné materiály, ktoré vďaka svojím vlastnostiam odvádzajú pot a niektoré dokonca regulujú teplotu, preto ich môžete otáčať v závislosti od ročného obdobia. Dôležitým faktorom pri výbere matraca, ktorý síce na pohľad neovplvní interiérový dizajn spálne, je jeho tuhosť. Vaše telo rýchlo odpovie na správny výber. Častou otázkou našich klientov býva, ako riešiť rôzne preferencie v tuhosti matraca. Žiaden problém! Vo Westieri plníme priania klientov a vďaka ručnej výrobe matracov vieme ich zloženie a tvrdosť prispôsobiť požiadavkám. A to vrátane rozdelenia matraca na dve polovice s rôznou hustotou pružín. Ak s partnerom či partnerkou uprednostňujete rôznu tvrdosť matraca, vyrobíme vám ich na mieru a spokojní budete obaja.

5. Látky a vzory

Ďalším trendom interiérového dizajnu spální na nasledujúce obdobie budú ťažké závesy, zamat a vzorované látky, ktoré oživia minimalisticky zariadené priestory. Trh ovládnu zemité farby, ktoré naberú na sýtosti a budú výraznejšie. Tóny prírody sa tak z exteriéru dostanú do interiérov.

U nás máte na výber látky z dielne Mercis fabrics, Turquia textil, Romo, Villa Nova a Enkev. Luxusné lesklé odtiene, vzorované materiály aj drahšie matné látky. Každé z nich sú niečím špecifické. Ak máte jasnú predstavu, určite si vyberiete. Ak naopak predstavu nemáte, radi vám s výberom poradíme. Pre odvážnych máme aj originálnejšie kombinácie, ktorých sa nemusíte báť. Ak si niečo také vo vašej spálni neviete predstaviť, máte možnosť nás požiadať o vizualizáciu.

Luxus, ktorému poďakuje vaše telo aj príroda

Dúfame, že sa vám vyššie spomínané trendy v interiérovom dizajne spální na rok 2021 páčia. Udržateľné, prírodné a organické materiály dostanú prednosť, no dbať sa bude najmä na kvalitu, pohodlie a praktické využitie jednotlivých produktov. Prírodné farby v spojení s prírodnými materiálmi budú určovať smer.

Vo Westieri nájdete výnimočné prírodné materiály, produkty dýchajúce kvalitou a luxusom a individuálny prístup. Ručná výroba a jej flexibilita, ktorú s pásovou výrobou nemožno porovnávať, poteší aj tých najnáročnejších. Tešíme sa na vašu návštevu v našich showroomoch.