Obrázok článku: Matrace z prírodných materiálov Westieri – na čom zaspávate?

Matrace z prírodných materiálov Westieri – na čom zaspávate?

Okrem veľkosti, konštrukcie a estetických parametrov matraca je mimoriadne dôležitý materiál, z ktorého je vyrobený. My vo Westieri sme stavili výhradne na prírodnú kvalitu. Používame čisté, odolné a priedušné materiály. V našej ponuke nájdete matrace z prírodných látok, akými sú bavlna, mohérova vlna, konská hriva a podobne.

Chcete vedieť na čom zaspávate? Poďme sa pozrieť na prírodné materiály, ktoré používame vo Westieri.

Matrace z prírodných materiálov – ktoré to sú?

Než prejdeme k predstaveniu jednotlivých prírodných materiálov je dôležité podotknúť, že náš výber je založený na dlhoročných skúsenostiach a praxi. Chceme vám ponúknuť čo najkomfortnejší a najzdravší spánok. Každý jeden materiál bol zvolený preto, lebo zlepšuje kvalitatívne aspekty vašich matracov.

Materiály v našich matracoch používame v rôznych pomeroch, na základe čoho ich delíme ich do 3 kategórii:

  • Natur,
  • Natur Simple,
  • Natur Ultimate.

Bavlna a ovčia vlna

Ide o jedny z najčastejšie používaných materiálov v matracoch. Ľahké, pružné a priedušné, mäkké na dotyk – pohodlnosť sama. Okrem toho efektívne pohlcujú vlhkosť, čiže poskytujú komfortný spánok aj v horúčavách. V zime, naopak, príjemne zahrejú. Okrem toho sa vyznačujú aj značnou trvácnosťou, čo predlžuje životnosť matraca.

Konská hriva

Alebo aj konský vlas. Tento prírodný materiál používame v našich matracoch Caravaggio a Rembrand. Vyznačuje sa mimoriadnou odolnosťou a trvácnosťou. Má však aj perfektnú priedušnosť a efektívne odvádza vlhkosť – vďaka dutosti konských vlákien. Spánok na matraci z tohto materiálu je mimoriadne zdravý a osviežujúci.

Hodváb

Existuje látka, ktorá by viac symbolizovala luxus? Nejde však iba o jeho estetické vlastnosti, tento materiál má skvelé termoregulačné vlastnosti. To znamená, že v lete vás príjemne ochladí, v zime zasa spoľahlivo zahreje. Hodváb patrí medzi najstaršie používané prírodné materiály. Právom.

Mohérova vlna 

Alebo jednoducho mohér, teda srsť z angorskej kozy. Tento prírodný materiál sa vyznačuje mimoriadnou trvácnosťou a odolnosťou voči deformácii. Je priedušný a má vyhľadávané tepelnoizolačné vlastnosti. V porovnaní s ovčou vlnou je mäkší, pri dotyku sa s kožou viac „mazná“, čo zvyšuje aj komfort pri spánku. Jeho estetické vlastnosti mu dodávajú punc luxusu.

Prírodný latex

Používame ho v modeloch Susan. Tento materiál je charakteristický vysokou mierou komfortu a flexibility, ktorú dodáva matracom. Jeho vysoká bodová elasticita sa prispôsobuje danostiam tela a zlepšuje tak kvalitu spánku. Vďaka antimikrobiálnym vlastnostiam spoľahlivo odoláva roztočom, plesniam a mikroorganizmom, čo ho predurčuje, okrem iného, ľuďom s alergiami a citlivou pokožkou. Nesmieme tiež zabudnúť na jeho vysokú priedušnosť. 

Kašmír a vlna z alpaky

Ďalšie luxusné materiály, ktoré tiež nájdete v našich matracoch v rôznych pomeroch. Oba sú mimoriadne príjemné na dotyk a posúvajú váš komfort na vyššiu úroveň. Kašmír má, okrem iného, aj výborné izolačné vlastnosti. Vlna z alpaky je zasa hypoalergénna, perfektná pre ľudí s citlivou pokožkou.

Dôležité sú aj pružiny v matracoch

Okrem prírodných materiálov v matracoch sú dôležité aj pružiny v nich. Prirodzene – nesú totiž váhu tela a významne sa podieľajú na komforte a zdraví spánku.

Vo Westieri používame vysokokvalitné nerezové pružiny z vanádiovej oceli. Nájdete ich separátne balené pri každom jednom matraci. Poskytujú vám pevnosť, pohodlie a predurčujú zdravý spánok.

Naše pružiny vyrábame v štyroch stupňoch tuhosti: mäkké, stredne tuhé, tuhé a extra tuhé. Chceme totiž vyhovieť každému, aj najnáročnejšiemu zákazníkovi a vieme, že neexistuje univerzálne riešenie pre všetkých.

Sme zástancovia toho, že lepšie je raz si vyskúšať matrac na vlastnej koži, ako o ňom trikrát čítať. Srdečne vás pozývame do našich showroomov v Bratislave a Prahe. Náš personál vám ochotne zodpovie všetky otázky a pomôže vybrať matrac, ktorý bude spĺňať vaše predstavy. Jediné riziko je, že po vyskúšaní sa vám z takého komfortu nebude chcieť vstať!