Obrázok článku: Matrac z 2 kusov alebo 1 veľký?

Matrac z 2 kusov alebo 1 veľký?

Spánok milujeme snáď všetci. A spánok s niekým, koho milujeme, je potom tou najlepšou kombináciou. Ani luxusná posteľ však nie je zárukou skvelého spánku, pokiaľ nemáte doma svoj matrac na mieru.

Základom matracov Westieri sú samostatne balené taštičkové pružiny, ktoré zabezpečujú to, že sa pri pohybe na jednej strane hýbe len daná časť pružín nie celý matrac. Pohyb partnera tak neovplyvní kvalitu vášho spánku. A to je skvelé! Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, či je lepšie vybrať pružinový matrac zvlášť pre každého alebo stačí jeden veľký.

Pružinový matrac z 2 vs. z 1 kusu?

Pri výbere pružinového matraca je veľmi dôležité myslieť na to, čo je pohodlné vám. S partnerom môžete mať odlišné potreby a polohy pri spánku. Našťastie, pri každom type matraca ponúkame na výber zo 4 tuhostí taštičkových pružín: Soft (mäkké), Medium (stredne tvrdé), Firm (tvrdé) alebo Extra firm (extra tvrdé). Vy aj vaša polovička si tak môžete vybrať presne takú tuhosť, aká vám najviac vyhovuje a vychutnať si vysnívaný spánok dosýta.

Či už zvolíte dva kusy alebo jeden kus, pri oboch riešeniach vám vo Westieri dokážeme vyrobiť váš matrac na mieru. Pokiaľ napríklad túžite po jednom veľkom luxusnom matraci (už od rozmeru 160×200 cm), dokážeme vám do tohto jedného kusu vyrobiť taštičkové pružiny rôznych tuhostí podľa výberu vás a vášho partnera. Výsledkom je potom maximálny komfort a dokonalý spánok, ktorý si obaja zaslúžite.

Matrac je možné vyrobiť aj z 2 častí, ktoré potom spájame zipsom, vďaka čomu odstránime medzeru medzi nimi. Aj tu platí, že si každý z vás môže vybrať svoju vlastnú tuhosť pružín. Najdôležitejšie sú teda osobné preferencie a to, aby ste si pružinový matrac zvolili na základe svojich potrieb parametrov, ale aj zdravotného stavu, telesnej váhy či obľúbenej polohy počas spánku vo vašej luxusnej posteli.

Matrac z 2 kusov

+ jednoduchšia manipulácia

+ spojenie zipsom, bez medzery

Matrac z 1 kusu

+ estetický dizajn

+ nižšia cena, menej materiálu a ručnej práce

Matrac na mieru

Ani jedna z oboch možností pri výbere vášho nového luxusného matraca nie je nesprávna, práve naopak. Vždy sa orientujte podľa rozmerov, ale aj vlastných potrieb, preferencií či zdravotného stavu. Pružinový matrac nemusí byť kompromisom medzi vaším pohodlím a pohodlím vašej polovičky. Vo Westieri vyrábame matrace na mieru tak, aby bol každý jeden kus tým najlepším riešením pre spánok oboch partnerov.

Pri veľkosti postele nad 220×240 cm vám však z dôvodu lepšej manipulácie odporúčame matrac pozostávajúci z 2 kusov.

Luxusné matrace oceníte iba vtedy, keď sú vám ušité na mieru. Príďte si ich vyskúšať do našich showroomov v Bratislave alebo v Prahe a zistite, ktoré sú vám najpríjemnejšie. Navštívte nás, napíšte nám a my vám radi pomôžeme!