Obrázok článku: 5 dôvodov, prečo si vybrať luxusný matrac z prírodných materiálov

5 dôvodov, prečo si vybrať luxusný matrac z prírodných materiálov

Medzi prírodné vlákna, ktoré sa v súčasnosti používajú v matracoch, patria vlna z alpaky, mohér, konská hriva či napríklad latex. Prinášajú do vašej spálne pocit luxusu a komfort. Všetky tieto prírodné vlákna dýchajú a majú prirodzené antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu sú skvelou voľbou pre matrac. Výhod však majú podstatne viac. Poďme si ich vymenovať.

Pamätajte na to, že kvalitný matrac = dobrý spánok. Vyberajte kvalitu.

1. Sú hypoalergénne a antimikrobiálne

Niečo sme už naznačili. Prírodné matrace sú hypoalergénne. Ich vlákna sú bez toxínov a neuvoľňujú žiadne plyny. Vďaka hypoalergénnym a antimikrobiálnym vlastnostiam nie je v prírodnom matraci miesto pre chrobáky, vírusy alebo baktérie. Okrem toho sú tiež prirodzene odolné voči plesniam a roztočom. 

2. Sú ekologické a zelené

Tieto matrace sú vyrobené zo 100% prírodných materiálov. Vďaka tomu sú udržateľné a ekologické, nezávadné pre životné prostredie. Ich výroba zanecháva minimálnu uhlíkovú stopu. Investíciou do prírodného matraca pomáhate chrániť našu Zem.

3. Sú komfortné a zdravé

Niektoré z problémov súvisiacich s používaním nekvalitných matracov sú, okrem iného, bolesti chrbta a nekvalitný spánok.  Spravidla bývajú tiež nepohodlné, časom sa deformujú. Tieto veci neradno podceňovať, nakoľko nekvalitný spánok môže vyústiť až do chronických zdravotných problémov.

Na druhej strane, prírodné luxusné matrace sú pohodlné a flexibilné. Lepšie reagujú na váhu a pohyb tela, prispôsobia sa danostiam človeka. Bez ohľadu na to, v akej polohe spíte, organický matrac vám zabezpečí komfortný, zdravý, jednoducho dobrý spánok. Prispôsobí sa vám a poskytne potrebnú oporu pohybovému aparátu.

S prírodným matracom dáte zbohom bolesti chrbta spojenej s nekvalitným spánkom.

4. Sú priedušné a pomáhajú regulovať teplotu 

Prírodné matrace sú priedušnejšie, než syntetické alternatívy. Spánok na nich je pohodlnejší, nehromadí sa v nich pot a prebytočné teplo. Je to preto, že prírodné materiály, ako mohér, konská hriva a podobne podporujú prirodzené prúdenie vzduchu medzi vláknami.

Okrem odvádzania potu prírodné matrace pomáhajú regulovať teplotu. Platí to pre všetky ročné obdobia. V zime vytvárajú pre dobrý spánok teplé a suché prostredie, v lete zasa príjemne odvádzajú prebytočné teplo.

5. Majú dlhšiu životnosť 

Takéto matrace vydržia spravidla dlhšie ako väčšina iných, pretože kvalitné prírodné materiály im poskytujú väčšiu odolnosť. Ako voči mechanickému tlaku a pravidelnému používaniu, tak proti vplyvom prostredia. Napríklad organický latex je prirodzene odolný.

Pri pravidelnej a zodpovednej starostlivosti vám takýto matrac z prírodných materiálov vydrží aj 20 rokov.

V našom sortimente nájdete výhradne kvalitné organické matrace. Chcete vedieť, na čom spíte? Prípadne potrebujete poradiť, ktorý materiál je tým najlepším riešením pre vás? Neváhajte sa na nás obrátiť, radi vám ponúkneme matrac na mieru vašim predstavám a potrebám.