Obrázok článku: Kde vyrábame kvalitné slovenské matrace Westieri? V Michalovciach!

Kde vyrábame kvalitné slovenské matrace Westieri? V Michalovciach!

Vedeli ste, že luxusné matrace Westieri, ktoré pomáhajú zdravo a pohodlne spať tisíckam ľudí v Česku aj na Slovensku, vyrábame na východe našej krajiny? Hoci sa vízia spoločnosti zrodila v Anglicku, dnes ide o 100 % slovenskú značku. 

Kvalitné matrace až z Yorkshiru 

Prvotná iskra, nápad ponúknuť ľuďom neopakovateľný komfort a zdravý spánok, sa zrodila v Anglicku. Na našom trhu vtedy nebolo o luxusných matracoch z prírodných materiálov ani chýru. 

Rodák z Michaloviec a jeden zo zakladateľov, Ľudomil Geci, vycítil potenciál a rozhodol sa našincom ukázať, čo to znamená naozaj zdravý a pohodlný spánok. Spolu s bratom Patrikom založili firmu a začal sa písať príbeh kvalitných slovenských matracov, príbeh Westieri

Spočiatku bola v Anglicku sústredená aj celá výroba. Slovenské know-how sa zhmotňovalo v meste Yorkshire, odkiaľ putovalo ku klientom späť až pod Tatry. 

Hoci výroba prebiehala za Lamanšským prielivom, bratia sa sústreďovali na budovanie povedomia o firme predovšetkým doma, na Slovensku. Westieri sa čoskoro stalo pojmom v oblasti luxusných, 100 % prírodných matracov.

Presun výroby na Slovensko

Logickým krokom bol presun výroby na domáci trh. Išlo o pomerne veľkú logistickú a biznisovú výzvu.

Všetko sa udialo v roku 2021

Vo svojom rodisku – v Michalovciach – bratia otvorili výrobnú fabriku Westieri, čím tiež pomohli zvýšiť zamestnanosť v regióne. Došlo k jednoznačnému profilovaniu spoločnosti ako 100 % slovenskej značky.

TIP: Ako prebieha výber luxusného matraca či postele v showroome Westieri?

Presun výroby z Yorkshiru do Michaloviec mal, samozrejme, aj praktické benefity pre klientov. Skrátili sa totiž dodacie lehoty, keďže kvalitné matrace na mieru už nemuseli cestovať krížom cez celú Európu.

Z michalovskej fabriky ku vám do spálne dorazia už do niekoľkých týždňov od výroby. Vy si tak môžete zdravý a komfortný spánok dopriať omnoho skôr, ako tomu bolo pred rokom 2021.

Okrem kvalitných slovenských matracov vyrábame v Michalovciach tiež naše postele na mieru, ako aj ďalšie doplnky do spálne – lavice a truhlice, ale tiež naše kvalitné páperové vankúše a periny. 

Ak si však chcete vyskúšať nebeský komfort Westieri na vlastnej koži, nemusíte cestovať na východ Slovenska. Navštívte jeden z našich showroomov, radi vás privítame v OD Lightpark na Račianskej 9 v Bratislave, v Michalovciach na ulici Sama Chalupku 2a, prípadne na Rohanskom nábreží 19 v Prahe 8 – Karlíne.

Sme Westieri – anjeli strážni vášho spánku.