Obrázok článku: Zdravotné benefity luxusných matracov

Zdravotné benefity luxusných matracov

Spánok je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. To, ako si v noci odpočinieme, dokáže ovplyvniť naše fungovanie počas celého nasledujúceho dňa. Nuž a čo vplýva na kvalitu spánku azda najväčšou mierou? Matrac.

 

Dáva to perfektný zmysel. Naše telo na ňom spočíva celou svojou váhou, je teda dôležité, aby nám matrac poskytoval potrebnú oporu a najmä komfort. Ak sa tak nestane, budíme sa celí dolámaní, podráždení a neodpočinutí. Skrátka – investícia do matracu je investíciou do vlastného zdravia, pohodlia a nálady. Tu sa šetriť nevypláca. Luxusné matrace na mieru sú spôsobom, ako si dopriať kvalitný spánok. Taký, pri ktorom zregeneruje naše telo, aj myseľ. Ich vplyv na zdravie je naozaj významný a v tomto texte si povieme, prečo. 

 

Matrac na mieru proti bolesti chrbta

 

Stalo sa aj vám, že ste sa zobudili akýsi nesvoji a už pri prvotnom posadení sa v posteli sa ozvali kríže? Pokúšali ste sa vystrieť, no ostrá bolesť vás veľmi rýchlo vrátila do reality.  Žiaľ, s bolesťami chrbtice sa podľa rôznych štúdií a prieskumov stretne aspoň raz vo svojom živote až 80% ľudí. Príčiny sú rôzne, no v pomyselnom rebríčku je medzi tými najčastejšími aj nekvalitný spánok. Alebo, lepšie povedané, spánok na neadekvátnom matraci či inom povrchu. V takomto prípade sa bolesť ozýva hneď ráno po prebudení. 

Našli ste sa v hore napísaných riadkoch? Ak áno, tak vám nemusíme vysvetľovať, ako taká bolesť chrbtice dokáže pokaziť deň. Ak sú vaše problémy spôsobené nezdravým spánkom, riešenie máte, dá sa povedať, na dosah ruky. Je ním kvalitný matrac na mieru Westieri. Ten vám vytvorí správne podmienky pre zdravý odpočinok a spánok

Naše luxusné matrace sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali chrbtici optimálnu podporu. Zabezpečujú rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti, čím znižujú tlak na rôzne problematické partie. Chrbtice je počas noci vyrovnaná. Dôležité je vybrať si matrac na mieru so správnou tuhosťou pružín. Niekto radšej spí na tvrdšom podklade, iný sa nechá rozmaznať poddajným materiálom. Každý máme tieto preferencie nastavené individuálne a preto je dôležité vybrať si taký luxusný matrac, ktorý nášmu telu poskytne požadovaný komfort. Pri výbere vám veľmi radi pomôžeme. 

 

Priedušnosť a tepelný komfort

 

S našimi luxusnými matracmi z prírodných materiálov odzvoní nočnému prebúdzaniu sa kvôli poteniu. Optimálna priedušnosť je jednou z ich najväčších devíz. Vsadili sme na používanie výhradne vysokokvalitných prírodných materiálov – ovčej vlny a bavlny, konského vlasu, mohéru či vlny z alpaky. Všetky sa vyznačujú vysokou priedušnosťou. V praxi to znamená, že počas spánku odvádzajú teplotu a vlhkosť smerom von z tela. Ani v lete teda nehrozí, že sa budete budiť spotení. V chladnejších mesiacoch vám zasa pomáhajú udržiavať konštantnú telesnú teplotu, čím navodzujú príjemný hrejivý pocit.  Matrace z prírodných materiálov sú jedinou cestou k udržateľnému a celoročnému komfortu pri spánku. 

 

Pripravení na výzvy dňa

 

Možno by ste to nepovedali, ale kvalitný luxusný matrac vám dokáže pomôcť zredukovať stres. Poznáte ten pocit, kedy sa ráno prebudíte dokonale odpočinutí, s úsmevom na tvári a pripravení zvládať všetky výzvy nového dňa? Tak to je pocit, ktorý s poctivým matracom na mieru budete zažívať pravidelne. Dobrý spánok totiž pri duševnej pohode hrá nezanedbateľnú úlohu.  Komfort pri spánku, správna opora chrbtici, dokonalá priedušnosť – to všetko sú faktory, ktoré vplývajú nielen na vaše zdravie, ale aj celkový pocit pohody.

Medzi vysokými hladinami kortizolu – stresového hormónu – a nekvalitným spánkom je preukázaný vzťah. Ak sa človek zobudí neodpočinutý, tak má, nepochybne, aj horšiu náladu. Hladina kortizolu je ráno prirodzene vyššia a tento stav je ešte umocnený nedostatkom energie. Počas dňa je tak človek nielen unavený, ale aj podráždený a s napnutými nervami. Žiaľ, ide o začarovaný cyklus. Ak sa nevyspíme, sme vystresovaní. Kvôli stresu máme potom v noci problém zaspať, čím sa problém iba zhoršuje. Vysoké hladiny kortizolu vplývajú aj na hlboký, takzvaný REM spánok, počas ktorého naše telo a hlava najviac regenerujú. Investícia do kvalitného matraca na mieru dokáže pomôcť s týmito problémami. Kvalitný spánok je základom spokojne prežitého dňa. 

 

Matrac na mieru vašim potrebám

 

Investícia do luxusného matraca vám do života prinesie oveľa viac, než len komfort pri spánku. Pomôže vám uľavovať, prípadne úplne predchádzať bolesti chrbta. Nezanedbateľný vplyv má tiež na celkový pocit pohody. Neexistuje však univerzálne riešenie pre všetkých. Ak vidíte typizovaný matrac v obchode, spravidla ide o pokus vyhovieť každému. Zrejme netreba hovoriť, že s mizivou úspešnosťou. Každý totiž máme vlastné preferencie, telesné proporcie a potreby. Matrac musí byť na mieru nám. Nemôže to fungovať opačne, že my sa prispôsobíme a zvykáme si na “univerzálny” matrac z obchodu.

S touto filozofiou vyrábame aj luxusné matrace Westieri. Každý je unikátom, tak ako je výnimočný každý jeden zákazník. Naše matrace na mieru sú prispôsobené vašim individuálnym požiadavkám a potrebám. Vždy si vás dôkladne vypočujeme a navrhneme také riešenie, ktoré vám bude vyhovovať. Neviete si vybrať z nášho webu? Veľmi radi vám s výberom kvalitného matraca poradíme v našich showroomoch.

 

Ak sa o kvalite našich luxusných pružinových matracov chcete presvedčiť na vlastnej koži, veľmi radi vás uvidíme v jednom z našich showroomov. Vlastnú skúsenosť totiž nič nenahradí.