Obrázok článku: Aké prírodné materiály nájdeme v luxusných matracoch Westieri?

Aké prírodné materiály nájdeme v luxusných matracoch Westieri?

Kvalitný spánok je kľúčový pre naše fyzické a duševné zdravie a každodennú pohodu. Zásadnú úlohu pri ňom zohráva správne zvolený matrac. Ak sa vám na ňom spí pohodlne a zbytočne sa počas noci nebudíte, ráno ste svieži a pripravení zvládať výzvy dňa. Dôležité v tomto ohľade sú nielen veľkosť a tvrdosť matraca, ale aj materiál, z ktorého je vyrobený.

Vo Westieri o tom vieme svoje. Naše luxusné matrace sú vyrobené výhradne z vysokokvalitných prírodných materiálov, napríklad bavlny a ovčej vlny, konskej hrivy, hodvábu či mohéru. Nielenže sú zárukou komfortu a zdravého spánku, ale majú aj množstvo výhod podložených vedeckými štúdiami. Dnes vám o našich luxusných matracoch povieme čosi viac.

 

Prečo matrace z prírodných materiálov?

Odpoveď je jednoduchá. Matrace z prírodných materiálov majú oproti syntetickým viacero nezanedbateľných výhod pre vaše zdravie a komfort. Prevyšujú ich snáď vo všetkých aspektoch.

Konkrétne:

  • jednou z ich najvýznamnejších výhod je ich schopnosť regulovať teplotu či vlhkosť pri spaní. Výsledky štúdie uverejnenej vo vedeckom magazíne Ergonomics potvrdili, že matrace z prírodných materiálov sú v tomto ohľade až o 25% efektívnejšie, než syntetické. Reguláciou teploty tela spiaceho človeka bránia jeho prehrievaniu alebo nadmernému ochladeniu a zároveň odvádzajú vlhkosť (pot).
  • Ďalšou výhodou prírodných materiálov sú ich prirodzené hypoalergénne vlastnosti. Štúdia publikovaná v časopise Indoor Air zistila, že použitie prírodných materiálov dokáže znížiť koncentráciu roztočov až o 52,8% v porovnaní so syntetickými. Dochádza tak k výraznému zlepšeniu kvality spánku u ľudí s alergiami či astmou.
  • Prírodné materiály sú spravidla trvácnejšie ako ich syntetické náprotivky. Pri správnej údržbe vám vydržia aj 15 – 20 rokov, zatiaľ čo priemerná životnosť syntetických taštičkových matracov je zhruba 7-10 rokov. Prírodné materiály sú tým pádom aj udržateľnejšou a ekologickejšou voľbou.
  • V neposlednom rade sú takéto materiály spojené aj s lepšou oporou pre chrbticu. To je mimoriadne dôležité pri predchádzaní rannej stuhnutosti a bolesti. Štúdia v časopise Applied Ergonomics potvrdila, že matrace z prírodného latexu poskytovali zdravšie zarovnanie chrbtice pri spánku než tradičné pružinové.

Zanedbateľné nie sú, samozrejme, ani komfortné vlastnosti prírodných materiálov. Nie nadarmo sa hovorí, že niekto „spal ako v bavlnke“. Matrace z prírodných materiálov sa vyznačujú subjektívne lepším pocitom na dotyk. Určite potvrdíte, že pohodlie pri spánku je rovnako dôležité, ako zdravotné aspekty.

Existuje mnoho prírodných materiálov, ktoré sú vhodné na výrobu matracov. Naše portfólio sme vybudovali rokmi skúšania a praxe. Osvedčilo sa nám 8 kvalitných materiálov – bavlna a ovčia vlna, hodváb, kašmír, konská hriva, vlna z alpaky, mohérova vlna a prírodný latex.

Poďme si ich predstaviť.

Luxusné matrace z prírodných materiálov

Každý jeden zo spomínaných materiálov má svoju funkciu, ktorá zohráva významnú úlohu na ceste za zdravým a komfortným spánkom. Kladieme dôraz na to, aby sme vo výrobe používali iba tú najvyššiu kvalitu.

1. Bavlna a ovčia vlna

Patria medzi základné materiály, ktoré používame vo výrobe. Ich najväčšími devízami sú mäkkosť a priedušnosť. Bavlna dokáže ľahko absorbovať vlhkosť, čo oceníte najmä v teplých letných mesiacoch. Rovnako priedušná a zdravá je aj ovčia vlna. V lete telo príjemne ochladí, v zime zahreje. Tieto materiály sa, okrem iného, vyznačujú tiež vysokou pružnosťou a najmä trvácnosťou.

Ake-prirodne-materialy-su-v-luxusnych-matracoch-westieri

2. Konská hriva

Stretnete sa aj s označením konský vlas. Tento materiál sa vyznačuje prirodzene vysokou odolnosťou a, rovnako ako bavlna či ovčia vlna, aj priedušnosťou. Za tú vďačí dutej štruktúre svojich vlákien, ktorá pomáha efektívne odvádzať vlhkosť preč z tela a matraca. Váš spánok tak bude zdravší a vy sa budíte oddychnutí a čerství. Konskú hrivu používame v našich luxusných matracoch Caravaggio a Rembrandt.

3. Hodváb

Korene využitia hodvábu siahajú až do Číny 13. storočia. Ide o jedno z najstarších vláken, ktoré ľudstvo pozná a svoje kvality si drží dodnes. Je cenený najmä pre svoje termoregulačné vlastnosti, keďže v zime telo príjemne zahreje a v lete od neho zasa efektívne odvádza teplo preč. Dokonale absorbuje vlhkosť, nadmerné potenie pri spánu teda nehrozí.

4. Kašmír

Kašmír je ozajstným synonymom luxusu. Neopísateľne príjemný na dotyk, nemalou mierou sa podieľa na komfortnom spánku. Je prirodzene priedušný, čiže pomáha odvádzať vlhkosť preč z tela spiaceho, čím bráni jeho prehrievaniu, alebo v zime zbytočnému poklesu teploty. Má vynikajúce hypoalergénne vlastnosti, čo ocenia ľudia s citlivou pokožkou, alergiami, alebo dýchacími problémami.

5. Vlna z alpaky

Jeden z tých exotickejších prírodných materiálov, ktoré používame pri výrobe našich luxusných matracov. Rovnako ako kašmír či hodváb je skvelá na dotyk, telo doslova pohladí. Okrem toho sa vyznačuje prirodzenými anti-alergickými vlastnosťami. Ide teda o vhodnú voľbu ľudí s citlivou pokožkou, alebo rôznymi respiračnými ťažkosťami. Okrem toho je vlna z alpaky elastická, vodeodolná a najmä trvácna.

6. Mohérova vlna

Tento materiál sa vyrába zo srsti angorskej kozy. Je charakteristický mimoriadne odolnosťou, čím významne pomáha predlžovať trvácnosť matraca. Mohérova vlna je na rozdiel od tej ovčej mäkkšia, lesklejšia a luxusnejšia na dotyk. Dokáže perfektne regulovať teplotu tela spiaceho človeka, čo je dôležité ku zdravému a komfortnému spánku počas celého roka.

7. Prírodný latex

Vyznačuje sa perfektnou bodovou elasticitou, čo znamená, že pri spánku poskytuje ideálnu oporu každej časti tela. Prírodný latex je mäkký avšak elastický, pomáha uvoľňovať tlakové body, čo ocenia najmä ľudia, ktorí sa zvyknú budiť s bolesťami chrbtice či krížov. Okrem toho má prirodzené antimikrobiálne vlastnosti, odoláva plesniam a roztočom a pomáha udržiavať čistý vzduch v miestnosti. Je perfektne priedušný a efektívne reguluje teplotu tela.

Čítať o luxusných matracoch z prírodných materiálov je jedna vec, ale vyskúšať si ich na vlastnej koži je niečo iné. Dovoľte nám teda pozvať vás touto cestou do našich showroomov v Bratislave a Prahe.

Na osobnom stretnutí radi zodpovieme všetky vaše otázky, poradíme vám pri výbere a, čo je najdôležitejšie, môžete si osobne vyskúšať všetky uvedené materiály, ale aj tuhosti pružín matracov. Spoločne nájdeme to pravé riešenie pre váš kvalitný spánok.