Obrázok článku: Luxusné boxspring postele – dokonalé riešenie pre zdravý spánok

Luxusné boxspring postele – dokonalé riešenie pre zdravý spánok

Kvalitný spánok je nevyhnutný pre naše celkové zdravie a správny výber postele má naň azda najväčší vplyv. Myslite na to, že podceniť túto voľbu sa naozaj nevypláca. Kúpu postele je  nevyhnutné brať ako investíciu do vlastného zdravia a pohody. Potrpte si na kvalitu, pretože si ju zaslúžite.

 

Ak práve do svojej spálne hľadáte novú posteľ, možno ste pri surfovaní a sondovaní ponúk obchodov narazili na spojenie boxspring posteleO čo ide? Čo je to boxspring posteľ a ako sa líši od bežnej? Aké sú jej výhody?  Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v tomto texte.

Čo je to boxspring posteľ?

Zriedkavejšie sa môžete stretnúť aj s označením posteľ s pružinovým základom, resp. pružinovým boxom. Práve slovíčko spring je anglickým výrazom pre pružiny a tie hrajú v tomto type postelí významnú úlohu.  Aby ste lepšie porozumeli tomu, ako taká boxspring posteľ vyzerá, predstavte si tradičné drevené postele bez matracu. Tie majú vo svojom strede priečne pevnú dosku, prípadne takzvaný lamelový rošt. Na nich je potom uložený matrac, na ktorom vy spíte.  Oproti ním majú boxspring postele jedinečnú konštrukciu. 

Ich základ tvorí mimoriadne pevný rám z masívu. Na ňom je pevne uložený spomínaný pružinový box, stretnúť sa môžete aj so zriedkavejším označením spodný matrac. Tieto dve časti bývajú v drvivej väčšine dodávané v jednom kuse a tvoria jadro boxspring postele. Pozor, na tejto konštrukcii ešte nemôžete spať!  Na pružinový box je ešte potrebné umiestniť rozmerovo rovnaký nosný matrac, spravidla vyplnený taštičkovými pružinami. Až naňho potom večer ľaháte. Odporúčame však použiť aj takzvaný topper, teda tenší vrchný matrac, a svoje spánkové kráľovstvo máte hotové.  Ako teda vidieť, samotná kvalitná boxspring posteľ vo svojej úplnosti pozostáva hneď zo 4 vrstiev: dreveného rámu, pružinového boxu, luxusného matraca a toppera.

Výhody kvalitných boxspring postelí

Boxspring postele ponúkajú celú sériu výhod, ktoré z nich robia čoraz populárnejšiu voľbu. Toto sú kľúčové z nich: 

 

  • Zvýšený komfort – kombinácia pružinového základu a matraca vytvára mimoriadne pohodlnú a predovšetkým pevnú oporu pre vaše telo. Telesná hmotnosť je rozložená rovnomerne, ani ak patríte k nepokojným spáčom tak necítite diskomfort. Vaša chrbtica sa vám za takúto dodatočnú stabilitu tiež poďakuje. 
  • Dlhá živnosť – robustná konštrukcia kvalitných boxspring postelí je zárukou ich vysokej odolnosti. Pevný pružinový box poskytuje oporu vášmu matracu a zabezpečuje, že jeho tvrdosť ostáva nezmenená počas mnohých rokov. Pružiny bránia jeho deformácii a ochabnutiu, váš spankový komfort tak pretrváva. 
  • Regulácia teploty – konštrukcia boxspring postelí umožňuje lepšie prúdenie vzduchu, čo pomáha regulovať telesnú teplotu počas spánku. V kombinácii s vhodným a najmä priedušným luxusným matracom z prírodných materiálov tak získavate istotu, že sa nebudete budiť spotení.
  • Estetika – boxspring postele mávajú elegantný a prepracovaný vzhľad. Spálni dodávajú punc luxusu a dizajnovo ju posúvajú na vyššiu úroveň. 

Na čo myslieť pred kúpou boxspring postele?

Pred investovaním do kvalitnej boxspring postele je dôležité zvážiť niekoľko dôležitých faktorov:

 

  1. Správny výber matraca – aj keď pružinový základ poskytuje podporu, voľba matraca je nemenej dôležitá. Zvoľte si správnu tuhosť pružín, aby ste zaspávali v podmienkach, ktoré vám vyhovujú. Radi vám vyrobíme luxusný matrac Westieri na mieru.
  2. Dizajn – dnes je možné kupiť si kvalitnú boxspring posteľ v rôznych vizuálnych prevedeniach. Ako sa môžete presvedčiť aj v našej ponuke, možností je naozaj veľa – rôzne povrchové látky, farby, čelá. Z hľadiska interiérového dizajnu chcete, aby posteľ ladila so zvyškom spálne. Aj v tomto vám veľmi radi pomôžeme. 

 

Kvalitné boxspring postele ponúkajú perfektnú kombináciu komfotu a opory. Jedinečná konštrukcia posúva váš zážitok zo spánku na vyššiu úroveň. Vďaka vyššej stabilite sa budíte svieži, bez bolestí a pripravení zvládať výzvy nového dňa. Podobne, ako keby ste spali v luxusnom hoteli. Akurát si tento pocit doprajete každú noc v pohodlí vlastnej spálne.

 

Ak pri kúpe svojej novej postele potrebujete poradiť, sme tu pre vás. Prevedieme vás celým procesom výberu, na základe vašich požiadaviek a potrieb vám odporučíme riešenie, šité na mieru presne vám.