Obrázok článku: Luxusné páperové vankúše a paplóny od Westieri

Luxusné páperové vankúše a paplóny od Westieri

Z hľadiska pohodlia pri spánku má kvalita použitých vankúšov a perín prvoradý význam. Nie sú to len doplnky, práve naopak, spolu predstavujú základ vášho nočného komfortu a spálni dokážu dodať punc luxusu. 

V tomto texte by sme vám radi predstavili páperové vankúše a periny a rovnako aj perové vankúše či perové paplóny z našej ponuky. Tvoria neoddeliteľnú súčasť každého nášho posteľného setu. K dispozícii máme až tri kolekcie, ktoré sa líšia pomerom použitých prírodných materiálov.

Jedno však majú spoločné: pomôžu vám na ceste za bezchybným spánkom. 

Zmes prírody a pohodlia

Vo Westieri poctivo dbáme na záväzok k prírodným materiálom. Všetky naše vankúše a paplóny sú vyrobené z kombinácie husacieho peria a páperia. Ide o vysoko kvalitné materiály, ktoré paplónom a vankúšom prepožičiavajú ich unikátne vlastnosti.

Husacie páperie je známe svojimi vynikajúcou tepelnou izoláciou, zatiaľčo perie ponúka bezkonkurenčnú mäkkosť. Spolu vytvárajú dokonalé podmienky pre spánok v hrejivom a mäkkom komforte.

Vonkajšia vrstva našich paplónov a vankúšov z peria je ušitá z husto tkanej 100 % bavlny. Tá im pridáva na priedušnosti, hebkosti a garantuje príjemný pocit na dotyk. 

Nami zvolená kombinácia prírodných materiálov sľubuje nielen pohodlie, ale je tiež synonymom ekologickej udržateľnosti.  

Kolekcie Westieri – pre každého niečo

Kolekcia Premium – vyvážený komfort

Kolekcia Premium je dokonalým spojením funkčnosti a luxusu. Vyznačuje sa použitím rovnakého pomeru husacieho páperia a peria – 50/50.  

Súčasťou setu je vankúš na spanie a celoročná prikrývka. Ide o dokonalý balans medzi tepelnými vlastnosťami materiálu a váhou. S kolekciou Premium sa vyspíte do ružova, aj vďaka 100 % bavlne, ktorá je mimoriadne príjemná na dotyk. 

Máte radi na dotyk tvrdšie vankúše?

Tak potom je kolekcia Premium ako stvorená do vašej spálne. Obsahuje najmenší objem páperia a tým pádom je na pocit o čosi tvrdšia. 

Kolekcia Excelent – hrejivosť nadovšetko

Ak uprednostňujete teplo pri ľahšej váhe, kolekcia Excelent je pre vás ideálnou voľbou. S pomerom husieho páperia a peria 80/20 garantujú tieto vankúše a prikrývky pohodlný spánok aj v tých najchladnejších nociach. 

Vyššie zastúpenie páperia má za následok nižšiu celkovú hmotnosť prikrývky, čo sa odrazí na ešte pohodlnejšom spánku. 

Aj pri kolekcii Excelent je povrch vankúšov a paplónu ušitý zo 100% bavlny, ktorá sa s vami pri dotyku bude maznať.

Kolekcia Luxus – pre náročných

Táto kolekcia predstavuje vrchol luxusu z našej dielne

Paplóny a vankúše sú plnené výlučne 100 % husacím páperím, vďaka čomu sú výnimočne teplé a neuveriteľne ľahké. Táto kolekcia je dokonalou voľbou pre tých, ktorí v spálni hľadajú ten najvyšší možný komfort. 

Súčasťou setu je pohodlný vankúš na spanie a 900 gramová celoročná prikrývka, plnená výhradne husacím páperím, vďaka čomu poskytuje dokonalú hrejivosť. 

Jedinečné vlastnosti našich vankúšov a perín

Luxusné vankúše a periny Westieri sa od konkurencie odlišujú nielen kvalitou, ale aj jedinečnými vlastnosťami. 

Jednou z nich je dokonalá izolačná schopnosť výplne. V porovnaní so syntetickými materiálmi, napríklad dutým vláknom, perie udrží teplo až štyrikrát efektívnejšie, čím garantuje pohodlný spánok aj počas chladných nocí. 

Okrem toho perie vykazuje vynikajúce hygroskopické vlastnosti. To znamená, že dokáže efektívne absorbovať vlhkosť z tela a zároveň si zachováva svoju nadýchanosť a teplo. Pri syntetických výplniach to nie je možné.

Odolnosť a trvácnosť prírodných materiálov je ich ďalšou obrovskou devízou Pri správnej starostlivosti a údržbe vám môže perový paplón Westieri vydržať až 20 rokov a vankúše až 5 rokov. Takouto životnosťou ďaleko presahujú svoje syntetické náprotivky. Trvácnosť predstavuje nielen pridanú hodnotu za peniaze, ale je tiež znakom dlhodobej udržateľnosti. 

Každá prikrývka je tvorená kazetami v tvare kocky. Majú sofistikovanú štruktúru a sú prepojené prepážkou, čo zabraňuje posúvaniu peria a bráni vzniku studených spojov, čím zaisťuje rovnomernú hrejivosť počas celej noci. 

Jednou z našich hodnôt je tiež prispôsobiteľnosť vašim potrebám. Rozumieme, že pohodlie je subjektívne a aj preto ponúkame naše produkty podľa gramáže v rôznych stupňoch tvrdosti: 

  • soft – skvelá voľba pre ľudí, ktorí uprednostňujú mäkšie vankúše a spávajú prevažne na bruchu, prípadne na chrbte;
  • medium – zlatý stred a najčastejšia voľba, vhodná pri spánku prevažne na chrbte a prípadne na boku;
  • firm – veľmi vysoké a nadýchané vankúše, ideálne pre všetkých, ktorí spia výhradne na boku.

Precízne remeselné spracovanie paplónov a perín Westieri je dôležité aj pre zdravie. Každý produkt je zvonku ušitý  100 % husto tkanou bavlnou. Tá, okrem príjemného pocitu na dotyk, bráni prenikaniu peria na povrch a je tiež hypoalergénna, čiže minimalizuje riziko vzniku roztočov. 

Použitím našich luxusných paplónov a vankúšov tak vytvárate bezpečné a hygienické prostredie na spanie. 

Osobnú skúsenosť nič nenahradí

Zažiť luxus a pohodlie našich produktov môžete aj na vlastnej koži. 

Srdečne vás pozývame na návštevu našich showroomov: našu slovenskú predajňu nájdete v obchodnom dome Lightpark na Račianskej 90 v Bratislave, český showroom sa nachádza na Rohanskom nábřeží 19 v Prahe.

V oboch si môžete vyskúšať celý náš ponúkaný sortiment, teda nielen vankúše a paplóny, ale aj postele na mieru, luxusné matrace, či posteľné prádlo. Radi vás prevedieme celým naším portfóliom.

Tím Westieri sa teší na vašu návštevu. Sme pripravení zodpovedať všetky vaše otázky a ukázať vám, ako do svojej spálne vniesť novú úroveň luxusu a pohodlia.