Obrázok článku: Objavte luxusné postele pre kráľovský spánok

Objavte luxusné postele pre kráľovský spánok

V posteli trávime viac ako tretinu života. Tak nech každá minúta stojí za to. To je filozofia, ktorej sa držíme v spoločnosti Westieri. Okrem luxusných matracov nájdete v našom portfóliu aj postele na mieru. Alfa a omega, jin a jang. Táto kombinácia – luxusný matrac a luxusná posteľ – je všetko, čo potrebujete k naozaj kráľovskému, kvalitnému spánku.

Matracom sme sa venovali už vo viacerých článkoch, dnes teda zaostríme na naše postele. Predstavíme vám všetky tri základné typy, ktoré ponúkame a povieme si čosi o ich výhodách. 

 

Postele na mieru – Hardtop a Hardtop XL

Toto je posteľ, ktorá sa stane dizajnovou dominantou vašej spálne. Základným materiálom je masívne drevo na nožičkách (vy si vyberiete, či drevených alebo kovových, rovnako prispôsobiteľná je aj ich výška), v kombinácii s mimoriadne kvalitnými povrchovými látkami.

Tip: ak si chcete vybrať tú najlepšiu povrchovú látku, navštívte jeden z našich showroomov. Nič totiž nenahradí vlastnú skúsenosť. Ako v Bratislave, tak v Prahe si môžete na vlastné oči pozrieť širokú škálu povrchových látok a nájsť tú správnu pre vašu posteľ. V showroomoch vám bude plne k dispozícii aj náš tím. Radi vám poradíme pri výbere až do najmenšieho detailu. 

Ako už názov hardtop napovedá, tieto postele na mieru majú tvrdý povrch a sú určené aj pre toho najnáročnejšieho zákazníka. Vybrať si môžete z dvoch typov:

 

  • hardtop – podkladový povrch je vysoký 22 centimetrov bež nožičiek,
  • hardtop XL – podkladový povrch je vyšší než 22 centimetrov, konečnú výšku si určíte podľa svojich požiadaviek. 

 

Podobne, ako ďalšie druhy našich postelí, aj hardtopy sú charakteristické tým, že rošt je súčasťou ich tela, je zabudovaný v ich vnútri a nie je možné ho demontovať. Svoj luxusný matrac Westieri položíte priamo na tvrdý povrch – dosku z masívu – čím mu zaistíte perfektnú oporu a stabilitu, bez akéhokoľvek rušivého vŕzgania či praskania. Práve ono je totiž nepríjemným vedľajším efektom pri lamelových roštoch. Na našich hardtopoch nič také nehrozí, čaká vás ničím nerušený, kvalitný spánok. Tvar či čelo postele vám radi upravíme na mieru. Ako sa môžete presvedčiť v našom konfigurátorovi postelí, viete si prispôsobiť aj typ čela, jeho výšku a presah, farby, alebo povrchové látky.  Samotné hardtop postele síce nemajú úložný priestor, ten vám však radi dorobíme mimo postele. Napríklad v podobe truhlice

 

Postele na mieru – Boxspring

Ďalší mimoriadne obľúbený typ luxusných postelí Westieri. Na rozdiel od hardtopov majú v sebe zabudovanú pružinovú podložku, ktorá váš matrac ešte viac odpruží. Ide o preferovaný typ postele u ľudí, ktorí trpia na problémy s chrbticou, prípadne majú mimoriadne citlivý spánok a potrpia si na vysokú kvalitu, prípadne obľubujú mäkší povrch. 

Výšku tejto postele si viete prispôsobiť nožičkami podľa vlastných preferencií. Rovnako ako pri hardtop posteliach na mieru, si viete aj tu nadizajnovať čelo podľa svojho vkusu a dodať spálni šmrnc luxusu. Boxspring postele aj hardtopy pozostávajú iba z dvoch kusov – posteľ samotná (spodok) a čelo. Nečaká vás teda žiadna zložitá montážV prípade potreby je možné spodnú časť rozdeliť na dve časti, napríklad pri rozmere 200 x 200 centimetrov na 2-krát 100 x 200 centimetrov. To značne uľahčuje transport v stiesnených priestoroch, napríklad cez dvere či po schodisku. 

 

Postele na mieru – Ottoman a Storage bed

Poslednou (dvoj)kategóriou našich luxusných postelí, ktorú by sme vám radi predstavili, sú postele s úložným priestorom. V závislosti od jeho riešenia rozlišujeme tzv. ottoman a storage bed. Pod názvom Ottoman sa skrýva luxusná posteľ s konštrukciou, ktorú je možné nadvihnúť a tak sa dostanete k úložnému priestoru. Vrchnú časť postele zdvihnete mimoriadne jednoducho vďaka štyrom piestom. Ottoman je perfektným riešením do spálne, kde nie je až toľko miesta. Vďaka štedrému úložnému priestoru tak využívate plochu miestnosti mimoriadne efektívne.

Tzv. Storage bed je posteľ s úložným priestorom vo forme zásuviek. Je na vás, či si ich necháte umiestniť v prednej časti, alebo zboku. Môžete si vybrať 1 alebo 2 kusy, podľa potreby. Základom postele je zmes tvrdého a mäkkého dreva.

Na záver nám dovoľte srdečne vás pozvať do jedného z našich showroomov. O luxusných posteliach sa totiž dobre číta, ale osobnú skúsenosť nič nenahradí. Rovnaké je to aj v prípade luxusných matracov. Potrebujete sa ich dotknúť, sadnúť a ľahnúť si na nich, aby ste našli presne ten, ktorý vám v spálni chýba.

 

Radi vás uvidíme v OD Lightpark na Račianskej 90 v Bratislave, alebo v stovežatej na adrese Rohanské nábřeží 19, Praha 8 – Karlín. Náš personál vám v oboch showroomoch ochotne zodpovie akékoľvek otázky týkajúce sa luxusných matracov a postelí Westieri. Samozrejme si ich budete môcť aj vyskúšať, pretože pocit na vlastnej koži nič nenahradí. 

 

Sme Westieri – anjeli strážni vášho spánku.