Obrázok článku: 8 zlozvykov, ktorými znižujete životnosť svojho kvalitného matraca

8 zlozvykov, ktorými znižujete životnosť svojho kvalitného matraca

Luxusné matrace na mieru Westieri sú vyrobené z tých najkvalitnejších prírodných materiálov. Táto devíza im zaručuje nielen mimoriadne vysoký komfort, ale aj životnosť a odolnosť. Za predpokladu, že sa o svoj matrac budete patrične starať. A, naopak, vyvarujete sa rôznym zlozvykom, ktorými zbytočne skracujete jeho životnosť.

 

V tomto texte sme zozbierali až osem z nich, pričom pri každom tiež uvádzame naše odporúčanie, ako sa mu vyhnúť.

 

A ak ešte nemáte svoj kvalitný slovenský matrac Westieri tak neváhajte a urobte prvý krok k zdravému spánku. Pozrite si našu ponuku, alebo navštívte jeden z našich showroomov. Srdečne vás pozývame do OD Lightpark na Račianskej 90 v Bratislave, resp. na Rohanské nábřeží 19, Praha 8 – Karlín.

1.Nepoužívanie toppera či chrániča matraca

Topper, alebo vrchný matrac umiestňujeme na matrac a má predovšetkým ochrannú funkciu. Ak ho nepoužívate, môže to viesť k hromadeniu potu, odumretých kožných buniek, prípadne vzniku škvŕn (napríklad rozliatím nejakej tekutiny) a poškodeniu spodného matraca.

Tip: 4 rady, ako sa správne starať o luxusný matrac

 

2. Jedlo a nápoje

Aj keď raňajky v posteli znejú romanticky, nesú so sebou viaceré riziká. Tým najväčším je znečistenie vášho luxusného matraca rôznymi škvrnami, alebo zvyškami jedla či omrvinkami. Všetky tieto vplyvy zbytočne znižujú životnosť, a to aj pri kvalitných matracoch, ktoré je tak následne potrebné čistiť. 

Urobte zo svojej spálne miesto na relax, bez jedla a nápojov. Iba tak sa stopercentne vyvarujete tomu, že časť z nich skončí na vašom matraci. 

3. NEotáčanie matraca

Pri spánku zaťažujeme matrac na rôznych miestach ináč – v dôsledku nerovnomerného rozloženia telesnej hmotnosti. To znamená, že na ňom môžu vzniknúť preležaniny.

Kvalitný matrac stačí otočiť (vymeniť polohu hláv a nôh) raz za mesiac, prípadne v súlade s odporúčaním výrobcu. Aj takouto, na prvé počutie banálnou, starostlivosťou mu dokážete značne predĺžiť životnosť. 

 

4. Nesprávny podklad

Nevhodný podklad pod matracom môže spôsobiť nerovnomerné opotrebovanie a vyvíja naň zbytočný tlak, ktorý môže viesť až k jeho poškodeniu. Nehovoriac o tom, že vedie tiež k pocitom diskomfortu pri spánku. 

V ideálnom prípade nepoužívate lamelové rošty, ale kvalitnú posteľ (napríklad hardtop či hardtop XL z našej ponuky), prípadne boxspring posteľ. Oba tieto typy poskytujú vášmu kvalitnému matracu na mieru patričnú oporu, čím predlžuje jeho životnosť a vám garantujú ničím nerušený spánok.

 

5. Zanedbávanie čistenia

Prach, alergény a roztoče si nevyberajú a časom sa zvyknú usadiť aj v kvalitnom matraci. Aj keď sú naše luxusné matrace Westieri vyrobené z kvalitných prírodných a hypoalergénnych materiálov, neznamená to, že ich nie je potrebné čistiť.

V súlade s odporúčaniami výrobcu nechajte svoj matrac dôkladne a hĺbkovo čistiť v pravidelných intervaloch. Dajte si pozor pri svojpomocnom čistení, jednak býva spravidla iba povrchové (teda neefektívne) a predovšetkým neodborným prístupom môžete matrac samotný poškodiť.  My vám radi zabezpečíme takéto hĺbkové a dôkladné čistenie našich matracov. Stačí nás kontaktovať. 

 

6. Ignorovanie pokynov výrobcu

Pokyny výrobcu poskytujú rady k optimálnej starostlivosti, prispôsobené vášmu konkrétnemu matracu na mieru. Ignorujete a nedodržujete ich vždy na vlastné riziko. Tým spravidla býva radikálne zníženie životnosti vášho luxusného matraca

Vždy si prečítajte a uschovajte pokyny na údržbu, riaďte sa inštrukciami výrobcu a máte tak istotu, že váš kvalitný matrac na mieru vám bude poskytovať komfort a zdravý spánok aj na dekádu a viac. 

7. Používanie silných chemikálií

Niektorí proaktívni majitelia matracov sa rozhodnú z času na čas ich vyčistiť a to pomocou nesprávne zvolených, príliš silných chemikálií. Tie môžu nielen zmeniť a znehodnotiť farbu tkaniny, ale dokonca poškodiť aj jeho vnútro. 

Ak už musíte matrac povrchovo čistiť, použite šetrné, prírodné čističe, ideálne v súlade s odporúčaniami výrobcu. Najlepšie však urobíte, ak starostlivosť o svoj luxusný matrac zveríte odborníkovi, alebo čistiacej službe priamo od dodávateľa – napríklad nám. 

8. Žiadne vetranie 

Vlhké prostredie podporuje rast plesní a iných nežiadúcich mikroorganizmov, napríklad húb – pričom ich vôbec nemusíte vidieť voľným okom. Aj keď máte naozaj luxusný a kvalitný matrac, ktorý je priedušný, hypoalergénny a odolný, ak je dlhodobo vo vlhkom prostredí, skracuje mu to životnosť. 

Dajte si záležať na dostatočnom a pravidelnom vetraní v spálni. Ak žijete v nadmerne vlhkom prostredí (napríklad v rodinnom dome pri rieke) používajte odvlhčovač a zvážte použitie sušičiek vzduchu.

 

Tip: 5 znakov, že váš matrac potrebuje výmenu za nový

 

Investícia do kvalitného matraca nie je vždy práve najlacnejšou položkou. Chcete preto, aby vám vydržal čo najdlhšie a aby nestratil svoje unikátne vlastnosti. Vyvarujte sa zlozvykov v tomto článku a máte tak istotu, že váš kvalitný slovenský matrac Westieri vám bude poskytovať neopakovateľný komfort a zdravý spánok. 

 

Ak by ste pri starostlivosti mali akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.