Obrázok článku: Kvalitný matrac na mieru vs. nekvalitný matrac – spoznajte rozdiely

Kvalitný matrac na mieru vs. nekvalitný matrac – spoznajte rozdiely

Keď sa povie investícia, čo vám napadne ako prvé? Akcie? Nehnuteľnosti? A čo tak kvalitný matrac na mieru? Áno, čítate správne. Investícia do matraca je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré robíte pre svoje zdravie a komfort. 

 

Matrac, to nie je len kus peny alebo pružiny. Ide o investíciu do vášho zdravia, pohodlia. Kvalitný matrac na mieru poskytuje vášmu telu útočisko po namáhavom dni a významne vplýva na to, ako sa zobudíte do toho ďalšieho. Je teda dôležité vedieť si vybrať. Čo odlišuje kvalitné slovenské matrace na mieru Westieri od lacných, nekvalitných matracov, ktorých je plný trh?

 

Kvalitný spánok utužuje zdravie

Možno ste už počuli o tom, že tretinu našich životov trávime spánkom. Práve táto skutočnosť robí z matraca významný aspekt na ceste za zdravším životom. Štúdie dokazujú, že kvalitný a zdravý spánok je nevyhnutný pre silný imunitný systém, zlepšené kognitívne funkcie, ale aj duševnú a emočnú vyrovnanosť. 

Nekvalitný matrac telu nepomáha, v horšom prípade ho dokonca sabotuje. Neadekvátny spánok vedie k celému spektru zdravotných komplikácií: bolesti chrbta a kĺbov, stuhnutosť, problémy s pohyblivosťou, alergie a dokonca aj duševné problémy. S kvalitným matracom na mieru vám tieto neduhy nehrozia. Voľbu nepodceňujte. 

 

Na čo sa sústrediť pri výbere matraca na mieru?

Rozdiely medzi kvalitným, luxusným matracom a podpriemerným modelom nie sú vždy viditeľné na prvý pohľad. Žiaľ, zrejmými sa stávajú v dlhodobom horizonte, pri pravidelnom používaní. 

Kvalitné slovenské matrace Westieri sú vyrobené tradičnými overenými technológiami a z prvotriednych prírodných materiálov a pružín, ktoré podporujú správne zarovnanie chrbtice, rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti a prispôsobujú sa krivkám vášho tela. Pomáhajú regulovať telesnú teplotu a sú priedušné  — toto je často opomínaný, no zásadný faktor pre kvalitný spánok.

Ako si teda vybrať kvalitný matrac? Prvé si všímajte zloženie, resp. materiál, z ktorého je matrac na mieru vyrobený. Pamäťová pena a rôzne syntetické riešenia nikdy nedosiahnu kvalitu vlny či bavlny, mohéru, konskej hrivy, prírodného latexu a ich kombinácií.

 

Luxusný matrac pre luxusný spánok

Cena je často rozhodujúcim faktorom pri výbere matraca. Rozumieme, že ide o citlivú oblasť. Investícia do kvalitného matraca je však, ako sme už spomenuli, investíciou do vlastného zdravia – a teda zbytočne šetriť neodporúčame. Pretože krátkodobé víťazstvo pre vašu peňaženku je dlhodobou prehrou pre vaše telo. 

 

TIP: Čo by vás malo zaujímať pri výbere kvalitného matraca?

 

Nehovoriac o tom, že lacné matrace sa rýchlejšie opotrebovávajú, čo vedie k prehýbaniu, vzniku hrčiek, trhlín a tým pádom aj k vášmu nepohodliu. Keď si to tak vezmeme, ani ten ekonomický aspekt nie je taký jednoznačný: ak si kúpite menej kvalitný matrac za 200 – 300 eur, vydrží vám možno iba tri roky. Potom vás čaká výmena a ďalšie náklady. Je to teda naozaj výhodné?

Kvalitný, luxusný matrac Westieri možno stojí o čosi viac, ale viac aj vydrží a to o poznanie. Hovoríme o vyše desaťročí zdravého a kvalitného spánku. V dlhodobom horizonte sa vám teda vyššia počiatočná investícia vráti, nehovoriac o benefitoch pre vaše zdravie. 

Okrem toho, vo Westieri nekompromisne stojíme za svojimi produktmi a veríme v kvalitu, ktorú ponúkame. Radi vás o nej presvedčíme hoci aj predtým, než dôjde k samotnej kúpe. Navštívte náš showroom v Bratislave (OD Lightpark), alebo v Prahe (Rohanské nábřeží 19, Praha 8 – Karlín) a vyskúšajte si, aký komfort poskytuje luxusný matrac z našej dielne. 

 

Matrac na VAŠU mieru 

Nezabudnime na mimoriadne dôležitý aspekt – kvalitný matrac na mieru Westieri je naozaj šitý presne na vaše potreby a požiadavky. To nie je možné povedať o bežných, typizovaných matracoch.

Každý z nás má svoje preferencie čo sa týka tuhosti matraca, každý z nás má inú výšku, váhu a požiadavky na komfort. Nič také, ako univerzálne riešenie pre všetkých neexistuje. Nenechajte sa zmiasť šikovným marketingom a nesplniteľnými sľubmi. Najlepšou investíciou do zdravého a kvalitného spánku je matrac na mieru, na VAŠU mieru. 

Nie je problém vyrobiť aj manželský matrac s odlišnou tuhosťou pružín na každej polovici. Obaja partneri tak majú zaručený zdravý spánok, aj keď majú iné preferencie na tvrdosť matraca. 

 

Kvalitné slovenské matrace Westieri

Matrac naozaj nie je iba “kus nábytku”, je jedným z pilierov vášho zdravia. Ide o viac, než len miesto na odpočinok, skrátka u nás nájdete všetko pre zdravý spánok a luxusnú spálňu. Je to vaše útočisko, kde regenerujete, obnovujete svoje telo (ale aj myseľ), kde sa cítite pohodlne a vo svojom živle. 

A je to, samozrejme, aj investícia do vášho zdravia a do vašej budúcnosti. Vďaka kvalitnému matracu na mieru sa budíte odpočinutí, svieži, bez bolestí a vítate nový deň s energiou a úsmevom. 

Kvalita vždy zvíťazí nad lacnou ilúziou.