Obrázok článku: Trendy v interiérovom dizajne spální na rok 2024

Trendy v interiérovom dizajne spální na rok 2024

S príchodom nového roka nás čakajú nielen nové výzvy a povinnosti, ale aj nové trendy v oblasti dizajnu interiérov spální. Čo bude IN v roku 2024?

Dozviete sa v našom texte. 

Inšpirácia prírodou

Návrat ku koreňom je dlhodobým trendom v dizajne interiérov a moderné spálne nie sú výnimkou. Kľúčovým aspektom je využívanie prvkov, ktoré dovnútra vnášajú pocity a inšpirácie z exteriéru.

Jedným zo spôsobov, ako to docieliť, je napríklad používať rôzne dekorácie s prírodnými motívmi, prípadne rovno používať prírodné materiály. Núka sa drevo, ale aj kameň, zeleň, či dokonca voda.

Obľúbenou izbovou rastlinou do spálne je aloe. Okrem príjemnej estetiky dokáže tiež efektívne čistiť vzduch, čo je pre miestnosť, kde trávime približne tretinu našich dní, nesmierne dôležité.

Vedeli ste, že: pri výrobe našich luxusných matracov používame výhradne 100 % prírodné materiály? Konská hriva, vlna z alpaka, bio bavlna – to sú len niektoré z nich. Používaním našich matracov vždy zaspávate v dotyku s prírodou. 

Zmyselná ružová

Zdá sa, že rok 2024 bude priať tlmeným odtieňom. Jedným z nich je tiež matná ružová, ktorá sa v moderných spálňach začína objavovať čoraz častejšie.

Má upokojujúci účinok na ľudskú psychiku, do miestnosti vnáša pocity harmónie a bezpečia. Už dávno neplatí, že ide o „ženskú” farbu. Pôsobí mimoriadne sofistikovane a skvelo sa vyníma najmä na stenách.

Tí odvážnejší však môžu siahnuť aj po ružových doplnkoch, prípadne povrchových látkach postele. V našom konfigurátore luxusných postelí si môžete prispôsobiť aj farbu – v ponuke máme viacero odtieňov ružovej.

Táto farba si perfektne rozumie napríklad s drevenými odtieňmi. Môžete k nej doladiť svetlý nábytok, napríklad nočný stolík, skriňu či poličku.

Eco-friendly a udržateľnosť

Nielen v modernom interiérovom dizajne čoraz viac rezonuje udržateľnosť. Ekologická šetrnosť je mimoriadne dôležitá.

V spálni má podobu voľby udržateľných materiálov. Teší nás, že všetky naše výrobky dokonale spĺňajú túto filozofiu. Pri výrobe našich luxusných matracov používame 100 % prírodné tkanivá, bez syntetiky.

Posun k ekologickosti je jedným z nosných pilierov dizajnu interiérov spální. Človek predsa chce zaspávať v čo najviac prirodzenom prostredí.

NÁŠ TIP: prečítajte si blog o štýloch, v ktorých môže byť zariadená vaša spálňa.

Postele s úložným priestorom

Multifunkčný nábytok je v móde už nejaký ten čas. V roku 2024 sa však naplno dostane na výslnie.

Perfektným príkladom sú napríklad luxusné postele s úložným priestorom. Nejde iba o miesto na relax a plnohodnotný odpočinok, ale zároveň aj o miesto, kde si môžete odložiť veci. Priestor tak využívate naplno.

V našej ponuke nájdete hneď dva typy postelí s úložným priestorom:

  • storage bed – skrýva úložný priestor v podobe vysúvateľných šuflíkov, ktoré môžu byť umiestnené vpredu, alebo na boku;
  • ottoman – tento typ postele má známu konštrukciu, nadvihnutím vrchnej časti sa dostanete k štedrému úložnému priestoru.

Páperové vankúše a periny

Posteľ, to nie je len rám a matrac. Nemenej dôležité je aj posteľné prádlo, vankúše a periny a práve väčší dôraz na tieto doplnky bude v roku 2024 jedným z hitov interiérového dizajnu.

Voľba vankúšov a perín sa môže zdať sekundárna, avšak má na váš komfort a zdravý spánok oveľa väčší vplyv, než si myslíte. 

Niekto preferuje ľahšie a vzdušnejšie prikrývky, iný zasa hrejivé a ťažšie, jeden má rád mäkký vankúš, iný zasa tvrdý. Voľba posteľného prádla je skrátka mimoriadne dôležitá. 

Trendom bude aj návrat ku klasickým perovým a páperovým vankúšom a perinám. V našej ponuke nájdete jedno i druhé. Používame ich v kombinácii so 100 % bavlnou, čiže ide o perfektne udržateľnú a eco-friendly voľbu.

Okrem toho, že udržujú teplotu až 4x lepšie, ako duté vlákno, pomáhajú tiež prirodzeným spôsobom regulovať vlhkosť. Vy tak spíte v teple, ale vďaka priedušnosti látok sa nepotíte.

Dôraz na čelá postele

Čelo postele je jednou z vizuálnych dominánt v spálni, o tom niet pochýb. V roku 2024 budeme v tejto oblasti vidieť rôzne vzory a trendy.

Nejde však iba o estetickú voľbu. Čelo postele oceníte napríklad aj vtedy, ak sa v nej chcete posadiť a nechcete sa opierať o stenu – napríklad pri sledovaní televízie, rozhovore, či čítaní.

Pri luxusných posteliach na mieru Westieri si vždy môžete nakonfigurovať aj čelo. V našej ponuke nájdete rôzne geometrické vzory, čelá s presahom, jednoduché motívy aj zaujímavé ornamenty. Vyberie si naozaj každý. 

NÁŠ TIP: poznáte rutiny na zlepšenie kvality vášho spánku? Pamätajte na to, že pri odpočinku renegeruje nielen naše telo, ale aj hlava. Prečítajte si o 5 tipoch, ktoré zlepšia vašu spánkovú rutinu.

Westieri a vy aj v roku 2024

Aj v roku 2024 sme tu pre vás, ak hľadáte spôsoby, ako do svojej spálne vniesť luxusný komfort. Trendy v interiérovom dizajne sa z roka na rok menia, ale vysoká kvalita našich výrobkov ostáva nemenná.

Či už sa bavíme o prvotriednych prírodných matracoch na mieru, alebo našich luxusných posteliach – vždy dostanete iba to najlepšie pre váš spánok.

Pozrite si fotogalériu našich realizácii a uvidíte, ako postele a matrace Westieri pasujú do rôznych typov spální.

Samozrejme platí, že aj v roku 2024 sa tešíme na vašu návštevu v našich showroomoch:

  • OD Lightpark – Račianska 90, Bratislava,
  • Rohanské nábřeží 19 – Praha 8, Karlín.

Osobnú skúsenosť nič nenahradí a vy si v našich showroomoch na vlastnej koži môžete vyskúšať a obzrieť všetky výrobky z našej dielne. Náš tím odborníkov je pripravený pomôcť vám pri výbere a ochotne zodpovie akékoľvek otázky, ktoré budete mať.

Tešíme sa na vás!